Legfontosabb / Melanóma

Antihisztaminok: a difenhidramintól a telfastig

A történelem során az „antihisztaminok” kifejezés olyan gyógyszereket jelent, amelyek blokkolják a H1-hisztamin receptorokat, és a H2-hisztamin receptorokra ható gyógyszereket (cimetidint, ranitidint, famotidint stb.) H2-hisztamin blokknak hívják.

A történelmileg az „antihisztaminok” kifejezés olyan gyógyszereket jelent, amelyek blokkolják a H1-hisztamin receptorokat, és a H2-hisztamin receptorokra ható gyógyszereket (cimetidin, ranitidin, famotidin, stb.) H2-hisztamin-blokkolóknak nevezik. Az elsőket allergiás betegségek kezelésére használják, az utóbbiokat szétválasztásgátló gyógyszerekként használják.

A hisztaminot, a test különböző fiziológiai és kóros folyamatainak fő közvetítőjét, kémiai úton szintetizálták 1907-ben. Ezt követően állati és emberi szövetekből izoláltuk (Windaus A., Vogt W.). Még később is meghatározták annak funkcióit: gyomor szekréció, a központi idegrendszer neurotranszmittereinek működése, allergiás reakciók, gyulladások stb. Majdnem 20 év után, 1936-ban, 1936-ban létrehozták az első antihisztamin aktivitású anyagokat (Bovet D., Staub A.). És már a 60-as években bebizonyították a testben levő receptorok heterogenitását a hisztaminhoz, és meghatározták a három altípusukat: H1, H2 és H3, amelyek szerkezetében, lokalizációjában és élettani hatásaikban különböznek egymástól, amikor aktiválódnak és blokkolódnak. Azóta kezdődik a különféle antihisztaminok szintézisének és klinikai tesztelésének aktív periódusa.

Számos tanulmány kimutatta, hogy a hisztamin, a légzőrendszerre, a szemre és a bőrre hatva, jellegzetes allergiás tüneteket okoz, és a H1 típusú receptorokat szelektíven blokkoló antihisztaminok képesek megakadályozni és megállítani őket.

A legtöbb alkalmazott antihisztaminnak számos specifikus farmakológiai tulajdonsága van, amelyek különálló csoportként jellemzik őket. Ezek a következő hatásokat tartalmazzák: antipruritikus, dekongesztáns, antispastikus, antikolinerg, antiserotonin, nyugtató és helyi érzéstelenítés, valamint a hisztamin által kiváltott hörgőgörcs megelőzése. Néhányat nem a hisztamin blokád, hanem a szerkezeti jellemzők okozzák..

Az antihisztaminok gátolják a hisztamin hatását a H1 receptorokra a kompetitív gátlás mechanizmusa révén, és ezek receptorokkal szembeni affinitása szignifikánsan alacsonyabb, mint a hisztaminé. Ezért ezek a gyógyszerek nem képesek kiszorítani a receptorhoz kapcsolódó hisztaminot, csak blokkolják a ki nem vett vagy felszabadult receptorokat. Ennek megfelelően a H1-blokkolók a leghatékonyabbak az azonnali típusú allergiás reakciók megelőzésében, és kialakult reakció esetén megakadályozzák a hisztamin új adagjainak felszabadulását.

Kémiai szerkezetük szerint ezek többsége zsírban oldódó aminok, amelyek szerkezete hasonló. A magot (R1) aromás és / vagy heterociklusos csoport képviseli, és nitrogén-, oxigén- vagy szén (X) molekulán keresztül kapcsolódik egy aminocsoporthoz. A mag meghatározza az antihisztamin aktivitás súlyosságát és az anyag néhány tulajdonságát. Az összetétel ismeretében meg lehet előre jelezni a gyógyszer erejét és hatásait, például a vér-agy gáton való áthatolás képességét..

Az antihisztaminok számos osztályozása létezik, bár egyikük sem általánosan elfogadott. Az egyik legnépszerűbb osztályozás szerint az antihisztaminokat a létrehozásuk ideje alapján az első és a második generációs gyógyszerekre osztják. Az első generációs gyógyszereket gyakran nyugtatóknak hívják (a domináns mellékhatás alapján), szemben a nem-szedációs második generációs gyógyszerekkel. Jelenleg szokásos a harmadik generáció elkülönítése: alapvetően új gyógyszereket tartalmaz - aktív metabolitokat, amelyek a legnagyobb antihisztamin aktivitás mellett a második generációs gyógyszerekre jellemző szedáció és kardiotoxikus hatások hiányát mutatják (lásd a táblázatot)..

Ezen túlmenően az antihisztaminok kémiai szerkezete (az X-kötéstől függően) több csoportra oszlik (etanolaminok, etiléndiaminok, alkilaminok, alfacarbolin-származékok, kinuklidin, fenotiazin, piperazin és piperidin).

Első generációs antihisztaminok (nyugtatók). Mindegyik jól oldódik a zsírokban, és a H1-hisztamin mellett blokkolja a kolinerg, muszkarin és szerotonin receptorokat is. Versenyképes blokkolókként visszafordíthatóan kötődnek a H1 receptorokhoz, ami meglehetősen nagy dózisok használatához vezet. A következő farmakológiai tulajdonságok jellemzik őket leginkább..

  • A nyugtató hatást az a tény határozza meg, hogy az első generáció legtöbb antihisztaminja, amely könnyen oldódik a lipidekben, jól áthatol a vér-agy gáton, és kötődik az agy H1 receptoraihoz. Nyugtató hatásuk talán a központi szerotonin- és acetilkolin-receptorok blokkolásából áll. Az első generációs nyugtató hatás megnyilvánulásának mértéke a különféle gyógyszereken és különböző betegeknél változik, közepesen súlyosig, és fokozódik, ha alkohollal és pszichotróp gyógyszerekkel kombinálják. Néhányat altatókként használnak (doxil-amin). Ritkán a szedálás helyett pszichomotoros agitáció fordul elő (gyakrabban mérsékelt terápiás dózisban gyermekeknél és magas toxikus dózisnál felnőtteknél). A nyugtató hatás miatt a legtöbb gyógyszer nem használható a figyelmet igénylő munka során. Az összes első generációs gyógyszer fokozza a nyugtató és hipnotikus gyógyszerek, a narkotikus és nem narkotikus fájdalomcsillapítók, a monoamin-oxidáz-gátlók és az alkohol hatásait..
  • A hidroxizinre jellemző anxiolitikus hatás oka az aktivitás elnyomása lehet a központi idegrendszer subkortikális régiójának bizonyos területein.
  • A gyógyszerek antikolinerg tulajdonságaival kapcsolatos atropinszerű reakciók a leginkább az etanolaminokra és az etiléndiaminokra jellemzőek. Nyilván szájszárazság és nyaki garat, vizelet-visszatartás, székrekedés, tachikardia és látáskárosodás. Ezek a tulajdonságok biztosítják a tárgyalt gyógyszerek hatékonyságát a nem allergiás rhinitis esetén. Ugyanakkor fokozhatják a bronchiális asztma obstrukcióját (a köpet viszkozitásának növekedése miatt), a glaukóma súlyosbodását okozhatják, és a prosztata adenoma infravörös obstrukciójához vezethetnek stb..
  • Az antiemettikus és a pumpálást gátló hatás valószínűleg kapcsolódik a gyógyszerek központi antikolinerg hatásához is. Egyes antihisztaminok (difenhidramin, prometazin, ciklizin, meklizin) csökkentik a vestibularis receptorok stimulációját és gátolják a labirintus működését, ezért felhasználhatók mozgásbetegségekre.
  • Számos H1-hisztamin-blokkoló csökkenti a parkinsonizmus tüneteit az acetilkolin hatásainak központi gátlása miatt.
  • A köhögésgátló hatás a difenhidraminra jellemző, leginkább a medulla oblongata köhögésközpontjára gyakorolt ​​közvetlen hatása révén valósul meg..
  • Az antiserotonin hatás, amely elsősorban a ciproheptadinre jellemző, meghatározza a migrénben történő alkalmazását.
  • A perifériás vazodilatációval járó α1-blokkoló hatás, különösen az antihisztamin-fenotiazin-sorozatban, az átmeneti vérnyomáscsökkenéshez vezethet érzékeny egyéneknél.
  • A helyi érzéstelenítő (kokain-szerű) hatás a legtöbb antihisztaminra jellemző (a membránok nátrium-ionok permeabilitásának csökkenése miatt fordul elő). A difenhidramin és a prometazin erősebb helyi érzéstelenítők, mint a novokaiin. Ugyanakkor szisztémás kinidin-hatásúak, amelyek a refrakter szakasz meghosszabbításával és a kamrai tachikardia kialakulásával nyilvánulnak meg.
  • Tahifilaxia: az antihisztamin aktivitás csökkenése hosszabb ideig történő alkalmazás esetén, amely megerősíti, hogy szükség van a gyógyszerek váltakozására 2-3 hetente.
  • Meg kell jegyezni, hogy az első generáció antihisztaminjai a rövid expozíció időtartamánál és a klinikai hatás viszonylag gyors megjelenésével különböznek a második generációtól. Sokuk parenterális formában kapható. A fentiek és az olcsó költségek meghatározzák az antihisztaminok széles körű használatát manapság.

Sőt, sok megvitatott tulajdonság lehetővé tette a "régi" antihisztaminok számára, hogy kihasználják a rést bizonyos patológiák (migrén, alvászavarok, extrapiramidális rendellenességek, szorongás, mozgásbetegség stb.) Kezelésében, amelyek nem kapcsolódnak az allergiához. Sok első generációs antihisztamin tartozik a megfázáshoz használt kombinált készítmények részeként, mint nyugtató, altatók és egyéb összetevők.

A legelterjedtebbek a klór-piramin, difenhidramin, Clemastine, ciproheptadin, prometazin, fenkarol és hidroxi-zin.

A klór-piramin (szuprastin) az egyik legszélesebb körben alkalmazott nyugtató antihisztamin. Jelentős antihisztamin-aktivitással, perifériás antikolinerg és mérsékelt antispasmodikus hatással rendelkezik. A legtöbb esetben hatásos szezonális és évelő allergiás rhinoconjunctivitis, Quincke ödéma, urticaria, atópiás dermatitis, ekcéma, különféle etiológiák viszketésének kezelésére; parenterális formában - sürgősségi ellátást igénylő akut allergiás állapotok kezelésére. A felhasznált terápiás adagok széles skáláját biztosítja. Nem halmozódik fel a vér szérumában, ezért hosszabb ideig történő alkalmazás esetén nem okoz túladagolást. A Suprastint a hatás gyors megjelenése és a hatás rövid időtartama (beleértve az oldalt is) jellemzi. Ebben az esetben a klór-piramin kombinálható nem-sedatív H1 blokkolókkal az allergiaellenes hatás hosszabbítása érdekében. A Suprastin jelenleg az egyik legkelendőbb antihisztamin Oroszországban. Ez objektíven összefügg a bizonyítottan magas hatékonysággal, klinikai hatásának kontrollálhatóságával, különféle adagolási formák jelenlétével, beleértve az injekciós formákat is, és az alacsony költséggel.

A difenhidramin, hazánkban a leghíresebb difenhidramin néven, az egyik első szintetizált H1-blokkoló. Meglehetősen magas antihisztamin-aktivitással rendelkezik, és csökkenti az allergiás és ál-allergiás reakciók súlyosságát. A jelentős kolinolitikus hatás miatt köhögéscsillapító, hányásgátló hatású, ugyanakkor száraz nyálkahártyákat és húgyvisszatartást okoz. Lipofilitásának köszönhetően a difenhidramin határozott nyugtatást okoz, és altatókként használható. Jelentős helyi érzéstelenítő hatása van, amelynek eredményeként néha a novokaiin és a lidokain intolerancia alternatívájaként alkalmazzák. A difenhidramin különféle adagolási formákban kerül forgalomba, beleértve a parenterális alkalmazásra szolgáló készítményeket is, amelyek meghatározták annak széles körű alkalmazását sürgősségi terápiában. Ugyanakkor a mellékhatások jelentős köre, a következmények kiszámíthatatlansága és a központi idegrendszerre gyakorolt ​​hatások miatt fokozott figyelmet kell fordítani annak és lehetőség szerint az alternatív szerek használatára..

A celemastin (tavegil) egy nagyon hatékony antihisztamin gyógyszer, amelynek hatása hasonló a difenhidraminhoz. Magas antikolinerg aktivitással rendelkezik, de kisebb mértékben áthatol a vér-agy gáton. Injektálható formában is létezik, amelyet kiegészítő gyógyszerként lehet felhasználni az anafilaxiás sokk és angioödéma megelőzésére, valamint az allergiás és ál-allergiás reakciók megelőzésére és kezelésére. A Klemasztinnal és más hasonló kémiai szerkezetű antihisztaminokkal szembeni túlérzékenység azonban ismert..

A ciproheptadin (peritol) az antihisztaminnal együtt jelentős antiserotonin hatással rendelkezik. Ebben a tekintetben elsősorban a migrén bizonyos formáira, dömping szindrómára alkalmazzák, az étvágy növelésének eszközeként, különféle genezisű anorexia esetén. Ez a választott gyógyszer a hideg csalánkiütéshez.

Promethazine (pipolfen) - a központi idegrendszerre kifejtett határozott hatás meghatározta annak alkalmazását Meniere-szindróma, chorea, encephalitis, tenger- és légbetegségek esetén, antiemetikumként. Aneszteziológiában a prometazint lítikus keverékek alkotóelemeként használják az érzéstelenítés fokozására..

Quifenadin (fenkarol) - alacsonyabb antihisztamin-aktivitással rendelkezik, mint a difenhidramin, de azt is jellemzi, hogy kevésbé hatol át a vér-agy gáton, ami meghatározza nyugtató tulajdonságainak alacsonyabb súlyosságát. Ezenkívül a fenkarol nem csak blokkolja a hisztamin H1 receptorokat, hanem csökkenti a szövetek hisztamin tartalmát is. Használható más nyugtató antihisztaminok iránti tolerancia kialakításához.

Hidroxizin (atarax) - a meglévő antihisztamin-aktivitás ellenére nem használják antiallergén szerként. Anxiolitikus, nyugtató, izomlazító és antipruritikus szerként alkalmazzák..

Így az első generációs antihisztaminoknak, amelyek mind a H1, mind más receptorokat (szerotonin, központi és perifériás kolinerg receptorok, a-adrenerg receptorok) egyaránt befolyásolják, különféle hatások vannak, amelyek számos körülmények között meghatározták felhasználásukat. De a mellékhatások súlyossága nem teszi lehetővé számunkra, hogy elsődleges gyógyszernek tekintsük őket az allergiás betegségek kezelésében. Az alkalmazásuk során szerzett tapasztalatok lehetővé tették egyirányú gyógyszerek - az antihisztaminok második generációja - kifejlesztését.

Második generációs antihisztaminok (nem nyugtató). Az előző generációval ellentétben szinte nem rendelkeznek nyugtató és antikolinerg hatásokkal, ám a H1 receptorokra gyakorolt ​​hatásuk szelektivitása különbözik egymástól. Nekik azonban a kardiotoxikus hatást különféle mértékben figyelték meg..

Számukra a leggyakoribbak a következő tulajdonságok.

  • Magas specifitás és nagy affinitás a H1 receptorokhoz, nincs hatással a kolin és a szerotonin receptorokra.
  • A klinikai hatás gyors megjelenése és a hatás időtartama. Meghosszabbítás érhető el a magas fehérjekötődés, a gyógyszer és metabolitjainak a testben történő kumulációja és a késleltetett ürítés miatt.
  • Minimális szedáció, ha gyógyszereket alkalmaznak terápiás adagokban. Ezt a vér-agy gát gyenge áthaladása magyarázza ezen ágensek szerkezeti jellemzői miatt. Néhány különösen érzékeny személynél mérsékelt álmosság alakulhat ki, ami ritkán okozza a gyógyszer abbahagyását..
  • Tachyphylaxis hiánya hosszan tartó alkalmazás esetén.
  • Az a képesség, hogy blokkolja a szívizom káliumcsatornáit, ami a QT-intervallum meghosszabbításával és a szívritmuszavarral jár együtt. E mellékhatás kockázata növekszik az antihisztaminok gombaellenes (ketokonazol és intrakonazol), makrolidok (eritromicin és klaritromicin), antidepresszánsok (fluoxetin, sertralin és paroxetin) kombinációjával, grapefruit juice alkalmazásával, valamint súlyos májfunkciójú betegek esetén..
  • Parenterális formák hiányában azonban ezek közül néhány (azelastin, levocabastine, bamipine) helyi formában kapható.

Az alábbiakban bemutatjuk a legjellemzőbb tulajdonságokkal rendelkező második generációs antihisztaminokat..

A terfenadin az első olyan antihisztamin gyógyszer, amelynek nincs gátló hatása a központi idegrendszerre. 1977-ben alapították meg a hisztamin receptorok mindkét típusának, valamint a meglévő H1 blokkolók szerkezeti tulajdonságainak és hatásainak tanulmányozását, és jelölték meg az antihisztaminok új generációjának kifejlesztésének kezdetét. Jelenleg a terfenadint egyre kevésbé használják, mivel fokozott képessége a QT-intervallum meghosszabbításával járó halálos ritmuszavarok kiváltására (torsade de pointes).

Az asztemizol a csoport egyik leghosszabb hatású gyógyszere (aktív metabolitjának felezési ideje 20 nap). Ezt a H1 receptorokhoz való visszafordíthatatlan kötődés jellemzi. Szinte nincs nyugtató hatás, nem lép kölcsönhatásba az alkohollal. Mivel az asztemizol késleltetett hatással van a betegség lefolyására, az akut folyamatban nem praktikus, de krónikus allergiás betegségek esetén indokolt lehet. Mivel a gyógyszernek megvan az a tulajdonsága, hogy a szervezetben felhalmozódik, növekszik a súlyos, néha halálos, szívritmuszavarok kialakulásának kockázata. E veszélyes mellékhatások kapcsán felfüggesztették az asztemizol értékesítését az Egyesült Államokban és néhány más országban.

Az acrivastin (Semprex) magas antihisztamin aktivitású gyógyszer, minimálisan kifejezett nyugtató és antikolinerg hatásokkal. Farmakokinetikájának egyik jellemzője az alacsony anyagcsere-sebesség és a kumuláció hiánya. Az acrivastin előnyös azokban az esetekben, amikor nincs szükség folyamatos allergiaellenes kezelésre a hatás gyors elérése és a rövid távú hatás miatt, amely lehetővé teszi a rugalmas adagolási rend alkalmazását.

A dimetenden (fenistil) a legközelebb az első generációs antihisztaminokhoz, de tőlük különbözik szignifikánsan alacsonyabb súlyosságú és muszkarin hatás, nagyobb antiallergikus aktivitás és a hatás időtartama között.

A loratadin (claritin) a második generációs legkelendőbb gyógyszer, amely érthető és logikus. Antihisztamin-aktivitása nagyobb, mint az asztemizol és a terfenadiné, mivel a perifériás H1-receptorok nagyobb kötőképességgel rendelkeznek. A gyógyszer nyugtató hatású, és nem fokozza az alkohol hatását. Ezenkívül a loratadin gyakorlatilag nem lép kölcsönhatásba más gyógyszerekkel, és nincs kardiotoxikus hatása.

Az alábbi antihisztaminok helyi gyógyszerek, amelyek célja az allergia helyi megnyilvánulásainak enyhítése.

A levocabastint (histimet) szemcsepp formájában alkalmazzák hisztamin-függő allergiás kötőhártya-gyulladás kezelésére vagy sprayként allergiás nátha kezelésére. Helyi alkalmazás esetén kis mennyiségben jut a szisztémás keringésbe, és nincs káros hatása a központi idegrendszerre és a szív-érrendszerre..

Az azzelasztin (allergila) rendkívül hatékony allergiás nátha és kötőhártya-gyulladás kezelésére. Nazális spray és szemcsepp formájában felhasználva az azelastinnak gyakorlatilag nincs szisztémás hatása.

Egy másik topikális antihisztamin, bamipin (soventol), gél formájában, allergiás bőrkárosodásokhoz való alkalmazásra szánt, viszketés, rovarcsípések, medúzaégések, fagyás, napégés és enyhe termikus égések..

Harmadik generációs antihisztaminok (metabolitok). Alapvető különbség az, hogy az előző generáció antihisztaminok aktív metabolitjai. Fő jellemzőjük a QT-intervallum befolyásolására való képtelenség. Jelenleg két gyógyszer képviseli - a cetirizint és a fexofenadint..

A cetirizin (zyrtec) egy nagyon szelektív perifériás H1 receptor antagonista. Ez egy aktív hidroxil-metabolit, amelynek sokkal kevésbé érzékeny a nyugtató hatása. A cetirizin szinte nem metabolizálódik a szervezetben, és kiválasztódási sebessége a vesefunkcióktól függ. Jellemzője a bőrön való nagy behatolási képesség, és ennek megfelelően az allergia bőrkiütés-hatékonysága. A cetirizin sem a kísérletben, sem a klinikában nem mutatott aritmogén hatást a szívre, ami előre meghatározta a metabolit gyógyszerek gyakorlati alkalmazásának területét és meghatározta egy új gyógyszer - fexofenadin - létrehozását..

A fexofenadin (telfast) a terfenadin aktív metabolitja. A fexofenadint nem teszik ki a szervezetben átalakulások, kinetikája nem változik a károsodott máj- és vesefunkciók esetén. Nem lép gyógyszerkölcsönhatásokba, nem rendelkezik nyugtató hatású, és nem befolyásolja a pszichomotoros aktivitást. Ebben a tekintetben a gyógyszert olyan személyek számára engedélyezték, akiknek tevékenysége fokozott figyelmet igényel. A fexofenadin QT-értékre gyakorolt ​​hatása mind a kísérletben, mind a klinikában azt mutatta, hogy nagy dózisú és hosszantartó alkalmazás esetén nincs kardiotrop hatás. A maximális biztonság mellett ez az eszköz bizonyítja a tünetek megállításának képességét szezonális allergiás nátha és krónikus idiopátiás csalánkiütés kezelésében. Így a farmakokinetika, a biztonságossági profil és a magas klinikai hatékonyság teszi a fexofenadint a legígéretesebb antihisztaminnak..

Tehát az orvos arzenáljában elegendő mennyiségű, különböző tulajdonságokkal rendelkező antihisztamin található. Emlékeztetni kell arra, hogy ezek csak tüneti enyhítést jelentenek az allergiáktól. Ezenkívül, az adott helyzettől függően, különféle gyógyszereket és azok különféle formáit is felhasználhatja. Az orvos számára is fontos emlékezni az antihisztaminok biztonságosságára.

Az új (harmadik) generációs lista allergiás antihisztaminok

Egy cikk az új generációs allergiás gyógyszerekről - a gyógyszerek felsorolása hatóanyag és kezelési profil szerint. A tabletták, cseppek, spray-k és kenőcsök tulajdonságaival és felhasználásával, a csomagolások megjelenésével, az utasításokkal és az átlagárakkal kapcsolatos alapvető információk.

Az antihisztaminokat 80 éve széles körben alkalmazzák az allergia kezelésére. Ez idő alatt a gyógyszergyártók nagy munkát végeztek azon hatóanyagok felkutatása mellett, amelyek minimális terápiás adaggal rendelkeznek a maximális terápiás hatással az időtartam és az erő tekintetében..

Az ebben az időben létrehozott számos antihisztamin felhasználásának egyik módja a generációnkénti osztályozás a létrehozás időpontja és a testre gyakorolt ​​hatás szerint..

Az 1. generációs gyógyszerek álmosságot és tudat elnyomást okoztak, és a függőség és a terápiás hatás gyengülése miatt a hatóanyag gyakori cseréjét igényelték.

A 2 generációs gyógyszer ritmuszavart okozhat, toxikus hatást gyakorolt ​​a szívizomra, bár többször is hatásosabb volt, mint elődei..

Jelenleg a legbiztonságosabb és leghatásosabb egy új, harmadik generációs allergia elleni gyógyszer, amely szűk spektrumú hatással blokkolja az allergia tüneteit anélkül, hogy a szívből és a központi idegrendszerből káros reakciókat okozna, és meglehetősen hosszú időtartamú hatású.

A cikk az antihisztaminok harmadik generációjának áttekintésére szolgál, reméljük, hogy segít kiválasztani a legjobb allergiás gyógyszert.

A gyógyszerek előnyei és hátrányai az allergia új generációja ellen

A harmadik generációs antihisztaminok rendkívül különleges hatásúak, amelyeknek köszönhetően a következő előnyökkel járnak:

  1. Nincs mérgező hatás a szívre.
  2. Nincsenek altatók és nyugtatók, ami lehetővé teszi számukra a gépjárművezetők és más személyek kiosztását, akik a munkahelyi gondolkodás maximális tisztaságát igénylik.
  3. A terápiás hatás néhány perccel az alkalmazás után jelentkezik, és 24-28 órán keresztül fennáll, lehetővé téve a gyógyszer napi egyszeri bevételét.
  4. A gyógyszerek legújabb generációja nem okoz függőséget, ami lehetővé teszi egyetlen gyógyszer alkalmazását az allergia teljes kezelési ideje alatt.

Természetesen, mint bármelyik gyógyszerhez, a kérdéses gyógyszereknek vannak hátrányai is, például paradox módon az antihisztaminok maguk is allergiát okozhatnak azokban az emberekben, akik túlérzékenyek a hatóanyagra. Ezenkívül az antihisztaminok nagy része ellenjavallt terhesség és szoptatás idején..

A 3. generációs antihisztaminokat általában allergiás jellegű kötőhártya-gyulladás, dermatitis és rhinitis esetén írják fel..

Vényköteles besorolás

Az alábbiakban felsoroljuk az új generációs allergia gyógyszereket, a listát vény szerint osztályozzuk.

Készítmények allergiák bőrmegjelenéseire

A drogok listája
XizalCetrinAllegraTelfastnak
cetirizinLevocetirizin-TevaDesloratadine tevaLordestine
ZodakCeserFexadineAllertec
Zirtek

Csepp az allergiától orális alkalmazásra

A drogok listája
Zirtek® cseppek szájon át történő beadásra 10 mg / ml.Cetirizine Sandoz® orális cseppek 10 mg / ml.A Suprastinex® belsejébe esikA Xizal® belsejébe esik

Újgenerációs pollenallergia-termékek

A drogok listája
XizalAllegraZirtekErespal
ZodakFexadinecetirizinDesloratadine teva
LordestineTelfastnakCetrinLevocetirizin-Teva
CeserAllertecCodestimDescarbetoxyloratadine

Új generációs élelmiszer-allergia gyógyszerek

A drogok listája
ZodakZirtekLevocetirizin-Tevacetirizin
CeserXizalAllertecCetrin

Allergiás kötőhártya-gyulladásos gyógyszerek

A drogok listája
XizalCeserZirtekcetirizin
ZodakFexadineCetrin
Levocetirizin-TevaAllertecLordestine

Az új generációs allergia gyógyszerek listája

Az ebben a szakaszban megadott információk lehetővé teszik, hogy részletesebben megismerkedjen a cikk tárgyával, és szükség esetén válasszon analógokat. A kényelem érdekében az összes gyógyszert hatóanyagok szerint csoportosítják..

Mindegyik gyógyszer esetében megjelölve a terhesség alatt történő szedés lehetősége, a szoptatás, megjelölve a minimális életkor, amelytől kezdve a gyógyszer használható, fel kell tüntetni a szedési szabályokat, a gyógyszer felszabadulásának formáját és az új generációs allergiák átlagát..

Hatóanyag: levocetirizin

Xizal®

Az 1 mg / 1 tabletta 5 mg hatóanyagot tartalmaz.

6 éves kortól egy asztal. (tabletta) / 20 csepp naponta egyszer,

2-6 év - 5 csepp naponta kétszer

A gyógyszer leírása Xizal
Kiadási formaTabletta és orális csepp
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyerekeknek2 év (csepp), 6 év (tabletta)
átlag ár225 dörzsölje 10 tabletta esetén.

Zodak® Express

A gyógyszer leírása Zodak Express
Kiadási formaTabletták formájában
Felvételi szabályok1 fül. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek6 éves kortól
átlag ár465 dörzsölje 7 tabletta esetén

Levocetirizin-Teva

A gyógyszer leírása a Levocetirizine-Teva
Kiadási formaTabletták formájában
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek2 év (csepp), 6 év (tabletta)
átlag ár736 dörzsölje 10 tabletta esetén.

Ceser

A gyógyszer leírása Ceser
Kiadási formaTabletták formájában
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek6 éves kortól
átlag ár3325 dörzsölje 90 lapon.

Hatóanyag: fexofenadin

Allegra

A gyógyszer leírása Allegra
Kiadási formaTabletta, 120/180 mg hatóanyag
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól
átlag ár667 dörzsölje 10 tabletta esetén.

Fexadine®

A gyógyszer leírása a fexadinról
Kiadási formaTabletta, 120/180 mg hatóanyag
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól
átlag ár350 dörzsölje 10 tabletta esetén.

Telfast®

Megjegyzés: 2014 óta a gyógyszert Allegra-ra nevezték át

A gyógyszer leírása Telfast
Kiadási formaTabletta, 120/180 mg hatóanyag
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól
átlag ár1343 dörzsölje 30 lapon.

Hatóanyag: cetirizin

Allertec®

6 éves kortól - egy asztal. naponta egyszer, vagy 1/2 lapon. naponta kétszer;

12 éves kortól - egy asztal. naponta egyszer

A gyógyszer leírása Allertec
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek6 éves kortól
átlag ár235 dörzsölje 20 tabletta esetén.

Zirtek®

0,5-1 év - 5 csepp naponta egyszer;

1-2 év - 5 csepp naponta 1-2 alkalommal;

2-6 év - 5 csepp naponta kétszer / 10 csepp naponta egyszer;

6 éves kortól - 0,5 tabletta / 10 csepp naponta egyszer vagy 1 tabletta / 20 csepp naponta egyszer

300 dörzsölje 10 ml-es palackonként,

195 dörzsölje 7 tabletta esetén.

A Zyrtec gyógyszer leírása
Kiadási formaTabletta és orális csepp formájában
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek6 éves kortól
átlag ár
Utasítások a gyógyszer gyermekeknek és felnőtteknek

Zodak®

1-2 év - 5 csepp naponta kétszer;

2-6 év - 5 csepp naponta kétszer / 10 csepp naponta egyszer;

6-12 év - 10 csepp / 0,5 fül. 12 óránként vagy 20 csepp / egy fülönként. naponta egyszer;

12 éves kortól - 1 tabletta / 20 csepp naponta egyszer

A gyógyszer leírása Zodak
Kiadási formaTabletta és orális csepp formájában
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek1 éves kortól (csepp), 6 éves kortól (tabletta)
átlag ár135 dörzsölje 10 tabletta esetén

Cetirizine HEXAL

1-2 év - 5 csepp naponta kétszer;

2-6 év - 5 csepp naponta kétszer / 10 csepp naponta egyszer;

6-12 év - 10 csepp / 0,5 fül. 12 óránként vagy 20 csepp / egy fülönként. naponta egyszer;

12 éves kortól - 1 tabletta / 20 csepp naponta egyszer

95 dörzsölje 75 ml-es palackonként,

408 dörzsölje 10 tabletta esetén.

Cetrin®

A gyógyszer leírása a Cetirizine Hexal
Kiadási formaTabletta, szirup és orális csepp formájában
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek1 éves kortól (csepp), 6 éves kortól (tabletta)
átlag ár
A gyógyszer leírása a Cetrin
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer (gyermekek számára esetleg fél asztalra. naponta kétszer)
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek6 éves kortól
átlag ár225 dörzsölje 30 lapon.
Áttekintés, használati utasítások és vélemények a cetrine allergiáról portálunkon

Hatóanyag: fenspirid

Codestim

A Codestim gyógyszer leírása
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályok1 fül. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek14 éves kortól
átlag ár

Erespal®

12 éves kortól 9-18 evőkanál szirupot vagy egy asztalot. egy napon belül;

gyermekek: 2–4 teáskanál szirup, legfeljebb 10 kg tömegű,

6–12 teáskanál 10 kg tömegű;

Az Erespal gyógyszer leírása
Kiadási formaTabletta formájában, szirup
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek2 éves kortól (szirup), 6 éves kortól (tabletták)
átlag ár274 dörzsölje 30 tabletta esetén

Hatóanyag: dezloratadin

Desloratadine teva

A gyógyszer leírása a Desloratadine-Teva
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályok1 fül. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól
átlag ár982 dörzsölje 10 tabletta esetén

Erius®

1 fül. Naponta egyszer;

szirup: legfeljebb 5 évig - fél teáskanál,

5 és 12 év között - 1 teáskanál

12 éves kortól - 2 teáskanál naponta

568 dörzsölje 120 ml-es palackonként,

547 dörzsölje 10 tabletta esetén

Lordestine

A gyógyszer leírása Erius
Kiadási formaSzirup és tabletta formájában
Felvételi szabályok
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek1 éves kortól (szirup), 12 éves kortól (tabletták)
átlag ár
A Lordestine gyógyszer leírása
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól
átlag ár426 r 10 tabletta esetén
Lásd a gyógyszer áttekintését

Hatóanyag: Norastemizol

A gyógyszer Norastemizole ismertetése
Kiadási formaTabletta formában
Felvételi szabályokEgy lap. naponta egyszer
Terhesség és szoptatásEllenjavallt
Gyermekek12 éves kortól

Az új generációs allergia gyógyszereket az Egyesült Királyságban, Svájcban, Olaszországban, Izraelben, a Cseh Köztársaságban és sok más országban állítják elő, ezek köre növekszik, és hozzáférhetőségük növekszik a lakosság számára, így az antihisztaminok legújabb generációja egyre népszerűbb, mint korunk leghatékonyabb és legbiztonságosabb gyógyszere. allergiás betegségek hosszú távú gyógyszeres kezelésére.

1., 2. és 3. generációs antihisztamin

Az antihisztaminok olyan anyagok, amelyek elnyomják a szabad hisztamin hatásait. Amikor egy allergén belép a testbe, a hisztamin felszabadul a kötőszövet hízósejtjeiből, amelyek a test immunrendszerét alkotják. Megkezdi a kölcsönhatást a specifikus receptorokkal, viszketést, duzzanatot, kiütést és egyéb allergiás megnyilvánulásokat vált ki. Az antihisztaminok felelnek ezen receptorok blokkolásáért. Ezeknek a gyógyszereknek három generációja van..

1. generációs antihisztaminok

Megjelent 1936-ban és továbbra is használják. Ezek a gyógyszerek visszafordítható kapcsolatba kerülnek a H1 receptorokkal, ami megmagyarázza a nagy adagolás és a magas adagolás szükségességét.

Az első generációs antihisztaminokat a következő farmakológiai tulajdonságokkal jellemzik:

az izomtónus csökkentése;

nyugtató, hipnotikus és antikolinerg hatású;

fokozza az alkohol hatásait;

helyi érzéstelenítő hatásúak legyenek;

adjon gyors és erős, de rövid távú (4-8 óra) terápiás hatást;

a hosszú távú alkalmazás csökkenti az antihisztamin aktivitást, tehát 2-3 hetente változnak az alapok.

Az első generációs antihisztaminok nagy része zsírban oldódik, átjuthat a vér-agy gáton, és kötődik az agy H1 receptoraihoz, ami magyarázza ezen gyógyszerek nyugtató hatását, amely fokozódik alkohol vagy pszichotróp gyógyszerek szedése után. Gyermekek és nagymértékben toxikus felnőttek közepes terápiás adagjának bevételekor pszichomotoros agitáció figyelhető meg. Nyugtató hatás miatt az első generációs antihisztaminokat nem írják fel olyan embereknek, akiknek a tevékenysége fokozott figyelmet igényel.

Ezeknek a gyógyszereknek az antikolinerg tulajdonságai atropinszerű reakciókat okoznak, mint például tachycardia, az orrdugány és a szájüreg szárazsága, vizeletvisszatartás, székrekedés és látáskárosodás. Ezek a tulajdonságok hasznosak lehetnek a rhinitisnél, de fokozhatják a légúti obstrukciót, amelyet bronchiális asztma (megnövekedett köpetviszkozitás) okoz, és súlyosbíthatják a prosztata adenómáját, glaukómáját és más betegségeket. Ugyanakkor ezeknek a gyógyszereknek hányásgátló és szivattyúzásgátló hatása van, csökkentik a parkinsonizmus megnyilvánulását.

Ezen antihisztaminok közül számos bekerül a migrén, megfázás, mozgásszervi betegség, nyugtató vagy altatók kezelésére szolgáló kombinált szerekbe..

Az antihisztaminok szedésének mellékhatásainak átfogó felsorolása arra készteti őket, hogy ritkábban használják őket allergiás betegségek kezelésére. Sok fejlett ország betiltotta végrehajtását..

difenhidramin

A difenhidramin szénanátha, csalánkiütés, tengeri, légúti megbetegedések, vasomotoros nátha, hörgőasztma, gyógyszerek (például antibiotikumok) beadása által okozott allergiás reakciók, peptikus fekély, dermatózis stb. Kezelésére írják elő..

Előnyök: magas antihisztamin aktivitás, csökken az allergiás, ál-allergiás reakciók súlyossága. A difenhidramin hányáscsillapító és köhögéscsillapító hatású, helyi érzéstelenítő hatással rendelkezik, ezért alternatívája a Novocain és a Lidocaine esetén, ha intoleransek.

Hátrányok: a gyógyszer szedésének következményeinek kiszámíthatatlansága, a központi idegrendszerre gyakorolt ​​hatása. Vizeletvisszatartást és száraz nyálkahártyákat okozhat. A mellékhatások közé tartozik a nyugtató és hipnotikus hatások..

Diazolin

A diazolinnak ugyanazok a használati indikációk vannak, mint más antihisztaminoknak, de expozíciós jellemzői között különbözik tőlük.

Előnyök: az enyhe nyugtató hatás lehetővé teszi annak használatát, ha nem kívánatos, hogy a központi idegrendszert megnyomtató hatás legyen..

Hátrányok: irritálja a gyomor-bél nyálkahártyát, szédülést, csökkent vizelési zavart, álmosságot, lelassítja a mentális és motoros reakciókat. Bizonyítékok vannak a gyógyszer toxikus hatásáról az idegsejtekre..

Suprastin

A Suprastint szezonális és krónikus allergiás kötőhártya-gyulladás, csalánkiütés, atópiás dermatitisz, Quincke-ödéma, különféle etiológiájú viszketés, ekcéma kezelésére írják elő. Parenterálisan alkalmazzák sürgősségi ellátást igénylő akut allergiás állapotok esetén..

Előnyök: nem halmozódik fel a vérszérumban, ezért még hosszabb ideig történő alkalmazás esetén sem okoz túladagolást. Magas antihisztamin-aktivitása miatt gyors gyógyító hatást figyelnek meg..

Hátrányok: mellékhatások - álmosság, szédülés, reakciók gátlása stb. - vannak jelen, bár ezek kevésbé kifejezettek. A terápiás hatás rövid távú, annak meghosszabbítása érdekében a Suprastint olyan H1-blokkolókkal kombinálják, amelyek nem rendelkeznek nyugtató tulajdonságokkal.

Tavegil

Injekciók formájában alkalmazott Tavegil angioödéma, valamint anafilaxiás sokk kezelésére szolgál, megelőző és terápiás szerként allergiás és ál-allergiás reakciókhoz.

Előnyök: hosszabb és erősebb antihisztamin hatású, mint a difenhidramin, és enyhébb nyugtató hatású.

Hátrányok: maga is allergiás reakciót válthat ki, némi gátló hatással rendelkezik.

Fenkarol

A Fenkarol-t más antihisztaminok függőségére írják elő.

Előnyök: gyenge a nyugtató tulajdonságok súlyossága, nem mutat határozott gátló hatást a központi idegrendszerre, alacsony toxicitású, blokkolja a H1 receptorokat, és képes csökkenteni a szövetek hisztamin tartalmát.

Hátrányok: kevesebb antihisztamin aktivitás, mint a difenhidramin. A Fenkarolt óvatosan kell alkalmazni a gyomor-bél traktus, a kardiovaszkuláris rendszer és a máj betegségeinek jelenlétében.

2. generációs antihisztaminok

Előnyeik vannak az első generációs gyógyszerekkel szemben:

nincs nyugtató és antikolinerg hatás, mivel ezek a gyógyszerek nem haladják meg a vér-agy gátat, csak néhány ember mérsékelt álmosságot tapasztal;

mentális aktivitás, fizikai aktivitás nem szenved;

a drogok hatása eléri a 24 órát, tehát naponta egyszer szedik őket;

nem okoznak addiktív hatást, ami lehetővé teszi hosszú ideig (3-12 hónap) történő felírást;

amikor abbahagyja a gyógyszerek szedését, a terápiás hatás körülbelül egy hétig tart;

a gyógyszereket nem adszorbeálják az ételekkel az emésztőrendszerben.

A második generációs antihisztaminok azonban eltérő mértékben kardiotoxikus hatással bírnak, ezért azok szedésekor figyelemmel kísérik a szívműködést. Ellenjavallt idős betegek és a szív- és érrendszeri rendellenességekben szenvedő betegek számára.

A kardiotoxicitás előfordulása a második generációs antihisztaminok azon képességével magyarázható, hogy blokkolják a szív káliumcsatornáit. A kockázat növekszik, ha ezeket a gyógyszereket gombaellenes gyógyszerekkel, makrolidokkal, antidepresszánssal kombinálják, a grapefruitlé használatából adódik, és ha a betegnek súlyos májfunkciója van.

Claridol és clarisens

A Claridolt szezonális és ciklikus allergiás nátha, csalánkiütés, allergiás kötőhártya-gyulladás, Quincke ödéma és számos egyéb allergiás eredetű betegség kezelésére alkalmazzák. Megbirkózik ál-allergiás szindrómákkal és rovarcsípésekkel szembeni allergiákkal. Beletartozik a viszkető dermatózisok kezelésére szolgáló átfogó intézkedésekbe.

Előnyök: A Claridol antipruritikus, allergiaellenes, antidexudatív hatással rendelkezik. A gyógyszer csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza az ödéma kialakulását, enyhíti a simaizmok görcsét. Nem befolyásolja a központi idegrendszert, antikolinerg és nyugtató hatású.

Hátrányok: alkalmanként a Claridol szedése után a betegek panaszkodnak a szájszárazságra, hányingerre és hányásra.

Clarotadine

A Clarotadine hatóanyaga a loratadin, amely a H1-hisztamin receptorok szelektív blokkolója, és amelynek közvetlen hatása van, elkerülve az egyéb antihisztaminok nemkívánatos hatásait. A javallatok allergiás kötőhártya-gyulladás, akut krónikus és idiopátiás csalánkiütés, nátha, hisztamin felszabadulásával járó pszeudo-allergiás reakciók, allergiás rovarcsípések, viszkető dermatózisok.

Előnyök: a gyógyszernek nincs nyugtató hatása, nem okoz függőséget, gyorsan és hosszú ideig hat.

Hátrányok: a Klarodin szedésének nemkívánatos következményei közé tartoznak az idegrendszeri rendellenességek: asztenia, szorongás, álmosság, depresszió, amnézia, remegés, izgalom egy gyermekben. Dermatitis jelentkezhet a bőrön. Gyakori és fájdalmas vizelés, székrekedés és hasmenés. Súlynövekedés az endokrin rendszer károsodása miatt. A légzőrendszer károsodása köhögés, hörgőgörcs, sinusitis és hasonló megnyilvánulásokkal nyilvánulhat meg..

Lomilan

A Lomilan szezonális és tartós jellegű allergiás nátha (rhinitis), allergiás eredetű bőrkiütés, pszeudoallergia, rovarcsípéses reakció, szemgolyó nyálkahártya allergiás gyulladása esetén javallt..

Előnyök: A Lomilan enyhíti a viszketést, csökkenti a simaizom tónusát és a váladék képződését (egy speciális folyadék, amely a gyulladásos folyamat során jelentkezik), és megakadályozza a szövetek duzzanatát a gyógyszer bevétele után fél órán belül. A legnagyobb hatékonyság 8–12 óra elteltével jelentkezik, majd csökken. A Lomilan nem okoz függőséget, és nem befolyásolja hátrányosan az idegrendszer aktivitását.

Hátrányok: mellékhatások ritkán fordulnak elő, fejfájás, fáradtság és álmosság érzése, gyomornyálkahártya-gyulladás, hányinger.

LauraHexal

A LauraHexal egész évben és szezonálisan fellépő allergiás nátha, kötőhártya-gyulladás, viszkető dermatózisok, csalánkiütés, Quincke ödéma, allergiás rovarcsípések és különféle pszeudo-allergiás reakciók esetén ajánlott..

Előnyök: a gyógyszernek nincs sem antikolinerg, sem központi hatása, alkalmazása nem befolyásolja a beteg figyelmét, pszichomotoros funkcióit, munkaképességét és szellemi tulajdonságait.

Hátrányok: A LauraHexal általában jól tolerálható, de alkalmanként fokozott fáradtságot, szájszárazságot, fejfájást, tachikardia, szédülés, allergiás reakciók, köhögés, hányás, gasztritisz, májműködési zavarok.

Claritin

A Claritin hatóanyagot - loratadint - tartalmaz, amely blokkolja a H1-hisztamin receptorokat, és megakadályozza a hisztamin, bradykinin és szerotonin felszabadulását. Az antihisztamin hatékonysága egy napig tart, a terápiás kezelés 8-12 óra elteltével következik be. A Claritint allergiás etiológiás rhinitis, allergiás bőrreakciók, ételallergiák és enyhe hörgő asztma kezelésére írják elő..

Előnyök: nagy hatékonyságú az allergiás betegségek kezelésében, a gyógyszer nem okoz függőséget, álmosságot.

Hátrányok: a mellékhatások ritka, hányinger, fejfájás, gyomorhurut, izgatottság, allergiás reakciók, álmosság.

Rupafin

A Rupafinnak egyedülálló hatóanyaga van - a rupatadin, amelynek antihisztamin-aktivitása és szelektív hatása van a H1-hisztamin perifériás receptoraira. Krónikus idiopátiás csalánkiütés és allergiás rhinitis esetén írják elő..

Előnyök: A Rupafin hatékonyan képes kezelni a fenti allergiás betegségek tüneteit, és nem befolyásolja a központi idegrendszert.

Hátrányok: a gyógyszer szedésének nem kívánt következményei - astenia, szédülés, fáradtság, fejfájás, álmosság, szájszárazság. Befolyásolhatja a légzőrendszert, az idegrendszert, az izom-csontrendszert és az emésztőrendszert, valamint az anyagcserét és a bőr integritását..

Zirtek

A Zyrtec kompetitív antagonista a hidroxizin metabolitjának, a hisztaminnak. A gyógyszer megkönnyíti a lefolyást, és néha megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását. A Zyrtec korlátozza a mediátorok felszabadulását, csökkenti az eozinofilok, bazofilok, neutrofilek vándorlását. A gyógyszert allergiás nátha, hörgő asztma, csalánkiütés, kötőhártya-gyulladás, dermatitis, láz, bőrviszketés, angioödéma esetén használják.

Előnyök: hatékonyan megakadályozza az ödéma kialakulását, csökkenti a kapilláris permeabilitását, enyhíti a simaizom görcsét. A Zirteknek nincs antikolinerg és antiserotonin hatása.

Hátrányok: a gyógyszer nem megfelelő használata szédülést, migrént, álmosságot, allergiás reakciókat okozhat.

Kestin

A Kestin blokkolja a hisztamin receptorokat, amelyek növelik az érér permeabilitását, izomgörcsöket okoznak, ami allergiás reakcióhoz vezet. Allergiás kötőhártya-gyulladás, rhinitis és krónikus idiopathiás urticaria kezelésére szolgál..

Előnyök: a gyógyszer egy órával az alkalmazás után hat, a terápiás hatás 2 napig tart. Az öt napos Kestin bevitel lehetővé teszi az antihisztamin hatás fenntartását körülbelül 6 napig. Szinte nincs nyugtatás.

Hátrányok: A Kestin álmatlanságot, hasi fájdalmat, émelygést, álmosságot, aszteniát, fejfájást, sinusitiszt, szájszárazságot okozhat.

Új antihisztaminok, 3 generáció

Ezek az anyagok prodrugok, ami azt jelenti, hogy amikor a testbe jutnak, az eredeti formájukból farmakológiailag aktív metabolitokká alakulnak..

Az összes 3. generációs antihisztaminnak nincs kardiotoxikus és nyugtató hatása, ezért azok olyan emberek számára használhatók, akiknek aktivitása magas figyelem koncentrációval jár.

Ezek a gyógyszerek blokkolják a H1 receptorokat, és további hatással vannak az allergiás megnyilvánulásokra. Magas szelektivitásuk, nem lépik túl a vér-agy gátat, ezért nem jellemzik a központi idegrendszer negatív következményei, nincs mellékhatása a szívre.

A kiegészítő hatások elősegítik a harmadik generációs antihisztaminok alkalmazását a legtöbb allergiás megnyilvánulás hosszú távú kezelésével.

Gismanal

A Gismanalt terápiás és profilaktikus szerként szénanátha, allergiás bőrreakciók, ideértve a csalánkiütés és az allergiás nátha kezelésére is felírták. A gyógyszer hatása 24 órán keresztül fejlődik, és maximumát 9–12 nap után érheti el. Időtartama az előző kezeléstől függ..

Előnyök: a gyógyszernek gyakorlatilag nincs nyugtató hatása, nem fokozza az altatók vagy alkoholfogyasztás hatását. Ez sem befolyásolja a gépjárművezetés képességét vagy a mentális tevékenységet..

Hátrányok: A Gismanal fokozott étvágyat, száraz nyálkahártyákat, tachikardia, álmosságot, aritmiát, QT-intervallum meghosszabbodását, szívdobogást, összeomlást okozhat..

Treksil

A Trexil egy gyors hatású, szelektíven aktív H1 receptor antagonista, amely butirofenonból származik, és kémiai szerkezetében különbözik az analógoktól. Allergiás nátha esetén tüneteinek, allergiás dermatológiai megnyilvánulásainak (dermográfia, kontakt dermatitis, urticaria, atonic ekcéma), asztma, atonikus és provokált fizikai erőfeszítések, valamint a különféle irritáló szerekkel kapcsolatos akut allergiás reakciók enyhítésére használják..

Előnyök: nyugtató és antikolinerg hatás hiánya, hatások az ember pszichomotoros aktivitására és jólétére. A gyógyszert biztonságosan lehet alkalmazni glaukómában szenvedő és a prosztata rendellenességeitől szenvedő betegek számára..

Hátrányok: ha az ajánlott adagot túllépték, a nyugtató hatás gyenge megnyilvánulását, valamint a gyomor-bél traktus, a bőr és a légzőrendszer reakcióit figyelték meg..

Telfastnak

A Telfast rendkívül hatékony antihisztamin, amely a terfenadin metabolitja, ezért nagy hasonlóságot mutat a hisztamin H1 receptorokkal. A Telfast kötődik hozzájuk és blokkolja, megelőzve biológiai megnyilvánulásukat mint allergiás tüneteket. Az árbocos sejtmembránok stabilizálódnak, és a hisztamin felszabadulásuk rájuk csökken. A javallatok Quincke ödéma, urticaria, széna láz.

Előnyök: nem mutat nyugtató tulajdonságokat, nem befolyásolja a reakció sebességét és a figyelem koncentrációját, a szív működését, nem okoz addiktív hatást, rendkívül hatékony az allergiás betegségek tüneteivel és okaival szemben.

Hátrányok: a gyógyszer szedésének ritka következményei: fejfájás, émelygés, szédülés, légszomj, anafilaxiás reakció, bőr hyperemia, ritkán.

Fexadine

A gyógyszert szezonális allergiás nátha kezelésére alkalmazzák a széna láz következő megnyilvánulásaival: bőrviszketés, tüsszentés, rhinitis, a szem nyálkahártyájának vörösége, valamint krónikus idiopátiás csalánkiütés és tünetei: bőrviszketés, bőrpír kezelése..

Előnyök - a gyógyszer szedésekor az antihisztaminokra jellemző mellékhatások nem nyilvánulnak meg: látássérülés, székrekedés, szájszárazság, súlygyarapodás, negatív hatás a szívizom működésére. A gyógyszert recept nélkül gyógyszertárban lehet megvásárolni; az idős emberek, a betegek, valamint a vese- és májelégtelenség adagjának módosítása nem szükséges. A gyógyszer gyorsan hat, megőrizve hatékonyságát a nap folyamán. A gyógyszer ára nem túl magas, sok allergiás ember számára elérhető.

Hátrányok - egy idő múlva lehetséges a drogfüggőség, mellékhatásai vannak: dyspepsia, dysmenorrhea, tachikardia, fejfájás és szédülés, anafilaxiás reakciók, íz perverzió. Kábítószer-függőség alakulhat ki.

Fexofast

A gyógyszert szezonális allergiás nátha, valamint krónikus csalánkiütés esetén írják fel..

Előnyök - a gyógyszer gyorsan felszívódik, és a beadás után egy órával eléri a kívánt értéket, ez a hatás egész nap folytatódik. Fogadása nem igényel korlátozásokat az összetett mechanizmusokat irányító, járművet vezetők számára, nem okoz nyugtató hatást. A Fexofast recept nélkül kapható, megfizethető áron és nagyon hatékony..

Hátrányok - egyes betegek számára a gyógyszer csak átmenetileg enyhíti az anélkül, hogy teljes mértékben felépülne az allergia megnyilvánulásain. Mellékhatásai vannak: duzzanat, fokozott álmosság, idegesség, álmatlanság, fejfájás, gyengeség, fokozott allergiás tünetek, bőrviszketés, bőrkiütés.

Levocetirizin-Teva

A gyógyszert szénanátha (szénanátha), csalánkiütés, allergiás nátha és viszketés, allergiás kötőhártya-gyulladás, viszketés, nyálkahártya, kötőhártya hyperemia, bőrkiütés és kiütés, angioödéma tüneti kezelésére írják elő..

Előnyök - A Levocytirizin-Teva gyorsan megmutatja hatékonyságát (12-60 perc elteltével), a nap folyamán megelőzi a megjelenést és gyengíti az allergiás reakciók lefolyását. A gyógyszer gyorsan felszívódik, 100% -os biohasznosulást mutatva. Használható hosszú távú kezelésre és sürgősségi ellátásra az allergia szezonális súlyosbodása esetén. 6 éves kortól gyermekek kezelésére kapható.

Hátrányok - olyan mellékhatásokkal rendelkezik, mint az álmosság, ingerlékenység, hányinger, fejfájás, súlygyarapodás, tachikardia, hasi fájdalom, Quincke ödéma, migrén. A gyógyszer ára meglehetősen magas.

Xizal

A gyógyszert szénanátha és urticaria ilyen megnyilvánulásainak, például bőrviszketés, tüsszentés, kötőhártya-gyulladás, rinorrhoea, Quincke ödéma, allergiás dermatózisok tüneti kezelésére használják..

Előnyök - A Xizal kifejezetten antiallergén, különösen hatékony eszköz. Megakadályozza az allergiás tünetek megjelenését, megkönnyíti azok lefolyását, nincs nyugtató hatású. A gyógyszer nagyon gyorsan hat, miközben a beadás pillanatától kezdve egy napig megőrzi hatását. A Xizal 2 éves kortól gyermekek kezelésére használható. Két adagolási formában (tabletta, csepp) kapható, gyermekorvosi használatra. Kiküszöböli az orrdugulást, a krónikus allergia tünetei gyorsan megszűnnek, nem gyakorol mérgező hatást a szívre és a központi idegrendszerre

Hátrányok - a gyógyszer a következő mellékhatásokat mutathatja: szájszárazság, fáradtság, hasi fájdalom, bőrviszketés, hallucinációk, légszomj, hepatitis, görcsök, izomfájdalom.

Erius

A gyógyszer szezonális szénanátha, allergiás rhinitis, krónikus idiopátiás urticaria kezelésére javallt, olyan tünetekkel, mint például nyálkásodás, köhögés, viszketés, az orrdujj duzzanata..

Előnyök - Az Erius rendkívül gyorsan reagál az allergia tüneteire, egyéves kortól kezdve gyermekek kezelésére használható, mivel magas fokú biztonságot nyújt. Felnőttek és gyermekek számára egyaránt jól tolerálható, többféle adagolási formában (tabletta, szirup) kapható, ami nagyon kényelmes gyermekgyógyászatban történő alkalmazásra. Hosszú ideig (legfeljebb egy évig) elvehető, függőség (ellenállás) kialakulása nélkül. Megbízhatóan leállítja az allergiás reakció kezdeti szakaszának megnyilvánulásait. A kezelés után 10–14 napig fennáll a hatása. A túladagolás tüneteit még az Erius adagjának ötszörösére történő emelésével sem figyelték meg.

Hátrányok - mellékhatások fordulhatnak elő (hányinger és hányás, fejfájás, tachikardia, helyi allergiás tünetek, hasmenés, hipertermia). A gyermekek általában álmatlanságban, fejfájásban, lázban vannak.

Desai

A gyógyszer olyan allergiás tünetek kezelésére szolgál, mint például az allergiás nátha és a csalánkiütés, amelyeket viszketés és bőrkiütés jellemez. A gyógyszer enyhíti az allergiás rhinitis tüneteit, például a tüsszentést, az orr- és a szájpad viszketését, a szemhéjpótlást.

Előnyök - A Desal megakadályozza az ödéma, izomgörcsök megjelenését, csökkenti a kapilláris permeabilitását. A gyógyszer bevételének hatása 20 perc elteltével látható, egy napig fennáll. A gyógyszer egy adagja nagyon kényelmes, felszabadulásának két formája a szirup és a tabletta, amelyek bevétele független az ételtől. Mivel a Desal gyermekeinek kezelésére 12 hónaptól kezdve kerül sor, a gyógyszer szirup formájában történő felszabadulásának módja van igényes. A gyógyszer annyira biztonságos, hogy még a 9-szeres túladagolás sem vezet negatív tünetekhez..

Hátrányok - alkalmanként mellékhatások tünetei jelentkezhetnek, mint például fokozott kimerültség, fejfájás, szájszárazság. Ezen felül olyan mellékhatások, mint álmatlanság, tachikardia, hallucinációk, hasmenés és hiperaktivitás jelentkeznek. A mellékhatások allergiás megnyilvánulása lehetséges: viszketés, csalánkiütés, angioödéma.

4. generációs antihisztaminok - léteznek-e ilyenek??

A reklámok alkotóinak minden állítása, amely szerint a gyógyszer márkáját „negyedik generációs antihisztaminnak” tekintik, nem más, mint hirdetési trükk. Ez a farmakológiai csoport nem létezik, bár a marketingszakemberek nemcsak az újonnan létrehozott gyógyszereknek, hanem a második generációs gyógyszereknek tulajdonítják.

A hivatalos osztályozás csak az antihisztaminok két csoportját jelzi - ezek az első és a második generációs gyógyszerek. A farmakológiailag aktív metabolitok harmadik csoportját a gyógyszeriparban „H1 harmadik generációs hisztamin-blokkolók ".

Antihisztaminok gyermekek számára

A gyermekek allergiás megnyilvánulásainak kezelésére mindhárom generáció antihisztaminjait használják..

Az első generációs antihisztaminok abban különböznek egymástól, hogy gyorsan megmutatják gyógyító tulajdonságaikat, és kiürülnek a testből. Igényelnek az allergiás reakciók akut megnyilvánulásainak kezelésére. Rövid kurzusokon írják elő őket. Ennek a csoportnak a leghatékonyabbá a Tavegil, Suprastin, Diazolin, Fenkarol.

A mellékhatások jelentős százaléka csökkenti e gyógyszerek használatát gyermekkori allergiák esetén..

A második generációs antihisztaminok nem okoznak nyugtató hatást, hosszabb ideig hatnak, és általában naponta egyszer alkalmazzák. Kevés mellékhatás. E csoport gyógyszerei között a Ketotifent, a Fenistil-et és a Cetrint gyermekkori allergiák megnyilvánulásainak kezelésére használják.

A gyermekek antihisztaminok harmadik generációja magában foglalja a Gismanal, a Terfen és mások. Krónikus allergiás folyamatokban használják, mivel hosszú ideig képesek maradni a testben. Nincs mellékhatása.

Az újabb gyógyszerek közé tartozik az Erius.

1. generáció: fejfájás, székrekedés, tachikardia, álmosság, szájszárazság, homályos látás, húgyvisszatartás és étvágytalanság;

2. generáció: negatív hatások a szívre és a májra;

3. generáció: nincs, ajánlott 3 éves kortól használni.

Az antihisztaminokat gyermekek számára kenőcsök (allergiás bőrreakció), cseppek, szirupok és orális beadásra szánt tabletták formájában állítják elő..

Antihisztaminok terhesség alatt

A terhesség első trimeszterében tilos antihisztaminokat szedni. A második esetben csak szélsőséges esetekben írják fel őket, mivel ezen terápiás szerek egyike sem teljesen biztonságos..

A természetes antihisztaminok, amelyek tartalmazzák a C, B12 vitamint, pantoténsavat, olajsavat és nikotinsavat, cinket, halolajat, segíthetnek megszabadulni az allergiás tünetektől..

A legbiztonságosabb antihisztaminok a Claritin, Zirtek, Telfast, Avil, de felhasználásukról orvossal kell megállapodni..

4 legjobb természetes antihisztamin

Bizonyos esetekben igénybe veheti a következő ágenseket, amelyek elnyomhatják a hisztamintermelést a szervezetben.

Csalán. A csalán antihisztamin tulajdonságokkal rendelkezik. A liofilizált csalánpor bizonyítottan enyhíti az allergia tüneteit. Az anyag felhasználásával végzett kísérletben 69 ember vett részt. Ezek közül a betegek 58% -a jelezte az egészség jelentős javulását. A napi 300 mg csalánbevitelnek köszönhetően pozitív hatást értek el (1).

A kvercetin. A quercetin egy antioxidáns, ismert gyulladásgátló tulajdonságairól. Bizonyos ételekben található, például a hagymában és az almában. A tudósokat érdekli a quercetin azon képessége, hogy csökkentsék az allergiás reakció súlyosságát (2). A kísérletet patkányokon végezték. Eredményei alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a quercetin képes csökkenteni az allergiás nátha és a légzőrendszer gyulladásos folyamatát (3). Az allergiás emberek kvertetint kaphatnak kiegészítőkben, vagy csak olyan ételeket fogyaszthatnak, amelyek gazdagok ebben az antioxidánsban.

Bromelain. A bromelain egy enzim, amelyet nagy mennyiségben találnak az ananászban. Bizonyítékok vannak arra, hogy segít csökkenteni az allergia tüneteinek intenzitását. A pozitív hatás elérése érdekében javasolt 400-500 mg anyag bevétele naponta háromszor (1). Alternatív megoldásként egyszerűen gazdagíthatja étrendjét ananásszal, amelyek az anyag tartalma vezető szerepet játszanak.

C-vitamin A C-vitamin különféle élelmiszerekben található. Ez az antioxidáns képes elnyomni az allergiás reakció tüneteit. A C-vitamin nem mérgező, mérsékelt adagokban történő használata nem káros az emberi testre. Ezért biztonságosan antihisztaminként használható. Az allergiás betegek számára a C-vitamin ajánlott adagja 2 g (1).

Az allergia enyhítésére szolgáló élelmiszer

Az allergiák kezelése érdekében nem szükséges üríteni a gyógyszertári polcokat. Időnként elegendő az allergénrel való érintkezés minimalizálása, és az étrend olyan termékekkel történő gazdagítása, amelyek antihisztamin tulajdonságokkal rendelkeznek. A megfelelő étrend és a fizikai aktivitás kombinálva segít az immunrendszernek ellenállni a külső környezet támadásának..

Ami az adalékanyagok formájában található antioxidánsokat illeti, csak szakértővel folytatott konzultáció után veheti be őket. A legjobb, ha ezeket az anyagokat táplálékból kapja. Tehát 100% -ban felszívódnak.

Az évelő allergiás nátha természetes kezelése
http://www.altmedrev.com/archive/publications/5/5/448.pdf

A quercetin gátolja a hisztamin H1 receptor transzkripciós up-szabályozását azáltal, hogy elnyomja a protein-kináz C - y / extracelluláris szignál-szabályozott kináz / poli (ADP-ribóz) polimeráz-1 jelátviteli utat HeLa sejtekben
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23333628

A quercetin és az izokercitrin gyulladásgátló hatása egér-kísérleti allergiás asztmában
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18026696

Az orvosról: 2010 és 2016 között Az elektrostal város központi egészségügyi egységének 21. sz. Gyógyászati ​​kórházának gyakorlója. 2016 óta a 3. sz. Diagnosztikai központban dolgozik.

További Információk A Bőrbetegségek

Tinédzser pattanása: okok, pattanások fiúkban és lányokban, hogyan lehet megszabadulni, gyógyszerek és gyógymódok

Bárányhimlő

Hogyan lehet megszabadulni a pattanásoktól egy tinédzsernek. Fotó: misskick.vnPattanások tinédzserben - a kiütések okai különféleek lehetnek, és fontos tudni, hogyan lehet gyorsan kezelni őket.

Mit kell tenni a kézégésnél: elsősegély és kezelési módszerek

Atheroma

A kézi égési sérülések a szövetek integritásának mechanikai károsodása a termikus és kémiai irritáló hatásnak való kitettség eredményeként. A háztartási sérülés leggyakoribb formája, amely bizonyos esetekben súlyos következményekkel jár.

Ezek a tabletták gyógyítják a gombát! (A 8 leghatékonyabb gyógyszer)

Atheroma

A gombás tabletta a leghatékonyabb módszer a gombafertőzések minden típusának leküzdésére. A gomba kezelésekor fontos, hogy a kezelést átfogóan és a rendszer szerint végezzék.